poniedziałek, 2 listopada 2020

59. Czytelnicze podsumowanie- wrzesień i październik

 W dniu dzisiejszym post z podsumowaniem czytelniczym. 

Będzie zbiorowo, bo do omówienia mam dwa miesiące, w ciągu których przeczytałam cztery książki.

24. Władysław Gołkiewicz "Dorastanie w cieniu wojny", str. 256

(8458/3660)


Sześcioletni Bogdan zupełnie nie rozumie słowa „wojna”, ale wie, że nie może ona oznaczać niczego dobrego. Dla niego i jego rodziny, mieszkającej w Kowlu, nadchodzą trudne czasy – wszyscy mają wkrótce zostać zesłani na Sybir. W sylwestrową noc 1939 roku cała czwórka decyduje się nielegalnie przekroczyć Bug i zacząć nowe życie w obcym mieście. Czekają ich lata tułaczki, biedy i ciężkiej pracy. Ale dopóki są razem, wierzą, że będą w stanie przetrwać wszystko, co przyniesie im los…
„Dorastanie w cieniu wojny” to osobista i przejmująca opowieść o sile rodzinnego ciepła w świecie naznaczonym okrucieństwem. A w tle – echa wielkiej historii opowiedzianej z perspektywy wchodzącego w dorosłość człowieka.

Szczegółową recenzję znajdziecie tutaj -(Nie)Wybredne recenzje.


25. Gabriela Gargaś "Lato utkane z marzeń", str. 368

(8826/3660)


W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.
Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Przemka, który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić, że dziewczyna zapomni o ukochanym?
W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.

Odsyłam Was do mojej recenzji- <klik>


26. Aurelia Blancard "Uściski", str.288

(9114/3660)


Lidia jest tłumaczką i mieszka we Francji. Pewnego dnia dostaje zlecenie z policji – ma przetłumaczyć list znaleziony u młodej samobójczyni. Treść listu wzbudza w niej podejrzenia. Czy pisząca chciała odebrać sobie życie? A może to szyfr? Kiedy przyjeżdża siostra zmarłej, Adriana, Lidia towarzyszy jej jako tłumaczka podczas przesłuchania na policji i oferuje dalszą pomoc. Mimowolnie wplątuje się w ciąg dziwnych zdarzeń i odkrywa coraz bardziej niepokojące sekrety z życia zmarłej dziewczyny. Jednocześnie w mieście zaczynają ginąć kobiety: samotne, nieznające języka, mieszkające z dala od rodziny - emigrantki.

Więcej na temat tej książki znajdziecie na moim blogu czytelniczym tutaj <klik>.


27. Adam Molenda "Wiedźmy piwne", str.285

(9399/3660)


Wiedźmy Piwne to książka o tym, jak przypadek potrafi skomplikować ludzkie życie. Ewa,
szczęśliwa młoda mężatka i mama, staje nagle w obliczu sytuacji, która przerosłaby każdego. Na
kartach powieści łzy mieszają się z groteską, prowadząc do konkluzji, że o miłość i szczęście należy
walczyć niezależnie od przeciwności losu.

Recenzja- <klik>

A Wy znajdujecie coś dla siebie wśród przywołanych tu pozycji książkowych?
Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze:

  1. Super opisujesz nie długo swoje książki. Mi przypadła do gustu "Dorastanie w cieniu wojny" chociaż ciekawie zapowiada się "Uściski".
    Pozdrawiam gorąco. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas kiedy przeczytam 4 książki od razu. Póki co stoję w lekturach i dziecięcych książeczkach. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaciekawiło mnie szczególnie przedstawienie tematyki "Dorastania w cieniu wojny". Po lekturze "Słowika" Kristin Hannah znowu ciągnie mnie do literatury nawiązującej do drugiej wojny światowej.

    OdpowiedzUsuń
  3. No ja zdecydowanie mam w planie G. Gargaś, bo lubię ja czytać . Chętnie też bym przeczytała pierwszą książkę.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

213. Oreo w kolorze fuksji.

Witajcie Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki,  torebka to najlepsza przyjaciółka każdej kobiety. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Eleg...