sobota, 29 maja 2021

100. Kreatywna zabawa :)

Cześć Kochani :)

Na moim blogu właśnie wybił setny post. Pora to uczcić, więc zapraszam Was na kreatywną zabawę.

Miałam przyjemność recenzować książkę autystycznej malarki- Aleksandry Anny Sikorskiej. Ola ma zaledwie 11 lat, a jej prace gościły już na wielu prestiżowych wystawach. Tworzy wspaniałe prace za pomocą przedmiotów, które ją otaczają- patyków, szyszek, klocków oraz innych zabawek.

Ale do czego zmierzam. Proponuję Wam kreatywne podejście do tematu sztuki. Chciałabym, aby jak najwięcej osób poznało twórczość Oleńki, dlatego w moim zamyśle książeczka wyruszy w świat. Będzie wędrowała od domu do domu i niosła pozytywne przesłanie, że nic nas nie ogranicza, a przeciwności losu jedynie otwierają na nowe doznania i inni możliwości.

Regulamin zabawy:

1. Zgłoś w komentarzu pod tym postem chęć udziału w zabawie do 20 czerwca.
2.  21 czerwca ogłoszę do kogo trafi książeczka i wyznaczę dalszy przebieg jej podróży.
3. Po otrzymaniu książki masz max 2 tygodnie na zapoznanie się z nią i odesłanie do kolejnej osoby biorącej udział w zabawie- listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Niestety ograniczam zabawę do osób mieszkających w Polsce.
4. Wykonaj pracę w dowolnej technice zainspirowaną wybranym przez siebie obrazem Oli.
5. Napisz post, w którym zaprezentujesz swój projekt i opowiesz, jakie dzieło Cię zainspirowało.
6. W zależności od ilości osób biorących udział i tempa wysyłek wyznaczę termin postu podsumowującego, gdzie każdy podlinkuje swój wpis.
7. Z pomocą "Randoma Iksińskiego" wybiorę jedną osobę, do której trafi nagroda niespodzianka.

Oczywiście przygotowałam dla Was banerek :) Częstujcie się

Kto podejmie wyzwanie? 

Buziaki dla Was :)

14 komentarzy:

 1. Cudowny pomysł, ja też jestem chętna!

  Czy mogłabyś tę "chorobę" zmienić na coś innego, proszę? Niektórzy jeszcze pomyślą, że autyzm jest chorobą. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyłam wyrazu choroba nie w kontekście autyzmu, a ogólnym. Tak rzadko ludzie podążają za marzeniami, rezygnują z nich z błahych powodów. A osoby, takie jak Ola realizują się mimo swej słabości. Ileż jest osób niepełnosprawnych, chorych czy pokrzywdzonym przez los, a idących przez życie z uśmiechem na twarzy. Pragnę zmienić sposób myślenia, albo przynajmniej wzbudzić w ludziach refleksję.
   Cieszę się, że mój pomysł ci się podoba i przyłączysz się do zabawy. A "chorobę" zamienię innym słowem, skoro to tak razi. Buziaki

   Usuń
  2. Dzięki! <3
   Ja też to tak zrozumiałam, ale niestety wielu ludzi nawet bez kontekstu choroby uważa autyzm za chorobę. Ciekawe, że o neurotypowości już tak nie myślą!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Super! Miło mi cię Aga widzieć w mojej zabawie😘

   Usuń
 3. Ja niestety nie mogę wziąć udziału, ale ogólnie pomysł fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aguś chętnie dołączę do zabawy, tylko miałabym wielką prośbę abyś mnie dopiero wzięła pod uwagę z wysłaniem książki w sierpniu. Zaczynam pod koniec czerwca walkę w polu i będzie to ciężkie 3 tyg walki z czasem aby wszystko ogarnąć na sprzedaż a nie chciałabym zawalić terminu lub nie skupić się na książce i odesłac ja kolejnej osobie pobieżnie ja oglądając.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Wpisuję Cię na listę i uwzględniam Twoją prośbę😘

   Usuń
 5. Ciekawa akcja! Jeśli jeszcze można się dopisać, to chętnie ustawię się na koncu kolejki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zainteresowanie, wprawdzie zapisy już się skończyły, ale z racji że zabawa w toku to dopisuję cię do kolejki. Odezwij się proszę do mnie na priv. Pozdrawiam

   Usuń

194. Jednorożec z kursu Pasartu.

Witajcie Kochani,  dziś przybyłam do Was, by pokazać Wam mojego jednorożca, który powstał na podstawie kursu blogu Pasart. Niejednokrotnie p...